Інформація про громаду

Географічне розташування та інфраструктура

Сартанська ТГ - громада в Україні, яка розташована на південному сході Донецької області, у зоні проведення ООС, безпосередньо на «лінії зіткнення».

Територія громади становить 39358,24 га. Більша частина території вкрита землями сільськогосподарського призначення - 20 277,28 га, рілля займає 12 218,9 га, лісом вкрита територія площею 12 218,9 га, збудовані землі займають 839,49 га, водні об'єкти - 8,4 га.

Заклади дошкільної освіти (ЗДО) - 5

Заклади загальної середньої освіти (ЗЗСО) - 3

Заклади спеціальної середньої освіти (професійні ліцеї, технікуми) - 1

Заклади культури:

бібліотеки - 1 з філіями, музеї – 1, мистецькі школи - 1, палаци культури - 5.

Основні історичні й історико - архітектурні пам'ятки громади: смт Сартана - братська могила воїнів Південного фронту, братська могила героїв Громадянської війни, могила Героя соціалістичної праці Кошуби Л.А., меморіал сім'ям загиблих у смт Сартана під час терористичних обстрілів, меморіальна дошка учаснику АТО Бабичеву С.І., меморіал невинно убитим; смт Талаківка - братська могила воїнів Другої світової війни; село Лебединське - братська могила воїнів Другої світової війни, 24 кургани; село Павлопіль - братська могила воїнів Другої світової війни, 6 курганів; село Чермалик - братська могила воїнів Другої світової війни, 47 курганів.

Об'єкти дозвілля: стадіон «Ілюс», 3 футбольних поля, 3 спортивні зали, 13 спортивних і дитячих майданчиків, парк імені Кір'якова Л.Н, реконструйований сквер.

Об'єкти безпеки: поліцейська станція «Поліцейські офіцери громади»

Релігійні установи: у громаді 3 храми - Пресвятої Богородиці (смт Талаківка), Св. Пророка Іллі (с. Чермалик), Св. Георгія (смт Сартана), та Молитовні доми - Свідків Ієгови, Євангельських християн - баптистів.