Історія громади

Відповідно до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» у Донецькій області Сартанська, , Лебединська, Павлопільська, Чермалицька ради своїми рішеннями в 2016 році об'єдналися в Сартанську селищну територіальну об'єднану громаду з адміністративним центром у селищі міського типу Сартана, включивши до її складу такі населені пункти: селища міського типу Сартана і Талаківка, селище Калинівка, села Гнутове, Павлопіль, Пищевик, Черненко, Лебединське, Сопине, Чермалик, Орловське, Федорівка, Широкине, Бердянське, Пікузі (Комінтернове), Заїченко, Водяне які розташовані на південному сході Донецької області, у зоні проведення ООС, безпосередньо на «лінії зіткнення».
     Через Сартанську ТГ проходить автошлях Ростов - Маріуполь, відстань до м. Краматорськ, де на цей час розташована Донецька обласна державна адміністрація - 300 км асфальтного шляху. Межує на півночі з Волноваським районом, на сході з Бойківським районом Донецької області, на півдні з Азовським морем і Маріупольською міською територіальною громадою Донецької області, на заході з Маріупольською міською територіальною громадою Донецької області та Кальчицькою ОТГ Донецької області.