Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту

Дата: 19.06.2023 10:00

📅 19 червня - Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту.

Ця дата була обрана у зв'язку з тим, що 19 червня 2008 Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію 1820 (2008), в якій зажадала негайного і повного припинення всіма сторонами в збройному конфлікті всіх актів сексуального насильства стосовно цивільного населення.

‼На жаль, сексуальне насильство в умовах війни стало і нашою реальністю. Росіяни застосовують цю практику на наших громадянах задля геноциду українців.

Сьогодні визначити кількість злочинів сексуального насильства не є можливим, адже багато українських територій й досі знаходяться під тимчасовою окупацією. Але ми повинні пам’ятати - насильство не може бути виправдане, пробачене чи забуте.

☝ Кожен понесе відповідальність за свої злочини!