Перше установче засідання комісії з розгляду питань засудження та заборони пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації топонімії

Дата: 09.04.2024 10:44

Сьогодні відбулась важлива подія для нашої громади!

9 квітня, під головуванням керівника Сартанської селищної ВЦА Олександра КУРКЧИ пройшло 1 установче засідання комісії з розгляду питань засудження та заборони пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації топонімії та затвердження положення про комісію з розгляду питань засудження та заборони пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації топонімії Сартанської селищної військово – цивільної адміністрації Маріупольського району Донецької області.

Під час засідання на порядку денному було розглянуто такі питання:

🔸Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» терміни виконання;

🔸перелік об’єктів культурної спадщини, які взято на державний облік відповідно до законодавства їх перейменування та включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України;

🔸перейменування вулиць відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої СИМВОЛІКИ.

Під час розгляду члени комісії та всі присутні надали рекомендації щодо перейменування вулиць Сартанської громади, пов'язані з українською історією та культурою; видатними українськими діячами та географічними об'єктами України.

Надалі, всі пропозиції будуть висвітленні для громадського обговорення!

Перше засідання комісії стало важливим кроком у процесі деколонізації українського простору та засудження пропаганди російської імперської політики. Робота комісії сприятиме утвердженню української ідентичності та очищенню українського суспільства від імперського спадку!